ZáložkaTJ Šroubárna Žatec

severočeská oblast

První zmínka o naší hře v Žatci je z roku 1920, kdy bylo sehráno meziměstské utkání Most - Žatec s výsledkem 2 : 2, bohužel další doklady o existenci naší házené v Žatci nebyly dosud nalezeny.

Existují také zmínky o existenci dalších oddílů české házené v Žatci, protože se zachoval písemný doklad o umístění v roce 1954 ve skupině A a ukončení činnosti dvou oddílů v roce 1955 - Milešovka Žatec (8. místo, 0 bodů) a Jasiok Žatec (7. místo, 2 body). Také o těchto dvou oddílech, s největší pravděpodobností vojenských, nemáme žádné další informace.

Družstvo dorostenců TJ Šroubárna Žatec je složeno zejména z mladých hráčů, kteří prvním rokem hrají v kategorii dorost. Jedná se o velmi nadějné hráče. Nejzkušenějším hráčem je kapitán družstva František Lukeš, který si vyzkoušel i pár minut v týmu A a zahrál si tak 1. ligu mužů. V družstvu jsou na hostování dva hráči z Chomutova a to brankář Jan Vremský a útočník Zbyněk Žorna, který je zároveň nejlepším střelcem družstva. Úspěch družstva v letošním roce bylo 4. místo na ZLM a vítězství v Severočeské oblasti. Družstvo se pravidelně účastní Mistrovství ČR a Poháru ČR.

ZáložkaSK Studénka

severomoravská oblast

První zmínka o založení české házené ve Studénce je z roku 1921.

V současné době hraje oddíl svá domácí utkání na hřišti u dělnického dobu v jednom z nejhezčích házenkářských areálů u nás, který disponuje hřištěm pro NH s umělým povrchem včetně treninkové plochy, hřištěm pro nohejbal, dětským hřištěm a dalším potřebným zázemím.

V soutěžním ročníku 2015/16 má SK Studénka v mistrovských soutěžích obsazeny všechny kategorie včetně fungující přípravky. Kromě postupu dorostenců na MČR do Čakovic se může oddíl pochlubit i postupem mladších a starších žáků na Mistrovství ČR a postupem mladších a starších žaček na Pohár ČR pro rok 2016.

Úspěchy družstva dorostenců SK Studénka v posledních letech:

  • 2014 – 3.místo Mistrovství ČR
  • 2015 – 3. místo Finále Zimní ligy ČR
  • 2015 – 2. místo Mistrovství ČR
  • 2016 – 5. místo Finále Zimní ligy ČR

ZáložkaDraken Brno

jihomoravská oblast

Oddíl národní házené Draken Brno, při TJ Tábor Brno z. s. sídlí v překrásném areálu v Brně Kraví hoře. Hřiště má rok starý travnatý povrch nové generace. Součástí areálu je dětské hřiště s trampolínou, skluzavkou, krytým pískovištěm, řadou prolézaček, malou lezeckou stěnou, dvěmi posilovacími stroji, několika pákovými i řetízkovými houpačkami a malé tréninkové hřiště s asfaltovým povrchem. V budově se nalézají dva squashové kurty, 7 šaten, 4 umývárky se sprchami a sociálním zařízením, klubovna, sálek a hospůdka s celoročním provozem. Toto zařízení je v provozu od r. 2007.

Oddíl má, kromě přípravek, obsazeny všechny kategorie v Jihomoravském oblastním přeboru. Muži B hraji soutěž ve skupině B  Severomoravského oblastního přeboru, ženy A úspěšně dokončily se 12 body  l. ligu žen na 8. místě, muži A se pohybují v popředí tabulky II. ligy skupiny B a prodělávají obměnu hráčského kádru. Oddíl v letních měsících provozuje dětský tábor v CHKO Žďárské vrchy. 

Předsedou oddílu je Univ. prof. Dr. Ing. Petr Maděra, zasloužilý trener. Předsedou  TJ je Mgr. Jaromír Skalník, zasloužilý trener.

ZáložkaTJ Avia Čakovice

středočeská oblast

Historie klubu byla ve zkratce popsána na hlavní stránce. Celkově se dá říct, že Národní házené má v Čakovicích dlouholeté kořeny a z celkového hlediska patří mezi úspěšnější celky z celé České republiky. Družstvo mužů A hrálo několik let nejvyšší soutěž I. ligu mužů. V sezóně 2002/2003 dosáhli na nejvyšší titul tj. Mistr České republiky. V sezóně 2010/2011 dochází v družstvu mužů A k obratu a sestupují do nižší soutěže II. ligy.

Současné družstvo dorostenců hraje téměř v nezměněné sestavě již od mladších žáků, kdy se pravidelně zúčastňovalo Mistrovství a Pohárů ČR. Jednou z největších opor týmu je útočník Jaroslav Šimáček, který hrál v roce 2015 při oslavách 110 let národní házené ve výběru juniorů Čech. V uplynulé sezóně odehrál několik zápasů II. ligy mužů za tým A. Většina hráčů dorostu hraje v družstvu mužů B oblastní přebor.

ZáložkaTJ Sokol Krčín

východočeská oblast

Sokol Krčín je tradičním oddílem, kde má národní házená dlouholetou tradici, když družstvo mužů hraje 1. ligu nepřetržitě od sezóny 1994-1995 a ženy bojují v 1. lize od sezóny 2004-2005. Pozadu nezůstávají ani mládežnická družstva, která se téměř každoročně velice úspěšně probojovávají na závěrečné akce pořádané SNH (Mistrovství ČR či Pohár ČR) a tam většinou sbírají medaile.

Družstvo dorostenců získalo v loňském roce zlaté medaile a titul Mistr České republiky a díky tomuto úspěchu (vč. 1. místa v ZHP) obdrželo několik ocenění v anketách o nejlepší sportovce Města, Okresu i ČOS.

Oproti loňskému ročníku došlo v sestavě našeho družstva k několika změnám, kdy zejména v obraně zůstal pouze jeden hráč základní sestavy. Spoléhat bychom se tak měli především na brankáře F. Rýdla a hlavně na útočnou fázi, ve které zůstal z loňské sestavy M. Fišer (na MČR vyhlášený nejlepší útočník a střelec a uplynulém ligovém ročníku stálý člen našeho „A“ družstva), doplňovaný M. Markem a třemi talentovanými staršími žáky.

ZáložkaTJ Plzeň-Újezd

západočeská oblast

TJ Plzeň - Újezd je oddíl s dlouholetou tradicí a v letošním roce jsme dokonce oslavili 100 let národní házené.

Oddíl se může pochlubit širokou základnou mládeže, od přípravky až po dorost. Družstvo mužů sklízí v posledních letech pravidelně úspěchy a umísťuje se na předních místech. V posledních pěti letech se stali několikrát Mistry ČR.

Družstvo dorostenců se v letošním roce probojovalo na ZHP v Žatci. Po velmi vyrovnaném turnaji se nakonec našemu družstvu podařilo zvítězit.

Hráči našeho týmu se opírají o starší hráče, kteří již mají zkušenosti ze zápasů 1. ligy mužů. Dále někteří naši hráči hrají dorosteneckou 1. ligu handbalu za plzeňský oddíl Talent Plzeň. U těchto hráčů se projevuje házenkářská všestrannost, schopnost hrát na obraně, tak i v útoku. Tým je doplněn několika staršími žáky, kteří náš oddíl reprezentovali na MČR 2016 v kategorii starších žáků v Modřanech.

Doufáme, že na MČR v Čakovicích budou naši chlapci bojovat o medailové umístění a předvádět hezkou, útočnou házenou.

Soupisky